SPİRULİNA

Spirulina

La Spirulina platensis kuşların beslenme için beslenme yararları çeşitli ekleyebilirsiniz. Son zamanlarda bilim adamları gıda Spirulina ve kuşların bağışıklık sistemini güçlendirir harika mekanlar veterinerler ve kümes hayvanları çiftçilere kabul duyurdu. Bilimsel çalışmalarda doğruladıktan bu Spirulina bakterilere karşı Staphylococcus aureus ve Eschrischia coli gibi korur kuşlar. Küçük günlük doz, diyet% 1, büyük ölçüde bağışıklık sistemi geliştirmek. Chicks model olarak kullanarak, Amerikan bilim adamları bu onların muadilleri Rusça, Çince ve Japonca benzer bulgular yaptı. Bu bilim adamları teori Corroborated bu bakterilere karşı bir aşı gibi Spirulina platensis eylemleri, hâlâ güvenli, yenilebilir ve geniş spektrumlu. Ayrıca diğer hastalık karşı korumak-mikroplar ve kansere neden. Birçok bilim adamı şimdi bir doğal bitki gıda ve antibiyotiklere güvenli bir alternatif olarak Spirulina kullanmanın tıbbi faydaları inceliyorlar.

Ne Spirulina nedir?

Spirulina (veya Arthrospira) bir bakteri grubu Cyanobacteria ait (eski Cyanophyta veya mavi-yeşil algler grup olarak) bilinir. Bu tek hücreli organizmaların ve photoautotrophs rağmen formları trichomes tek hücreli veya filamentous şekillendirme gruplanmazlar.

Aslında prokaryot, daha önce düşünce alg değildir

İspanya’da Spirulina Doñana Milli Parkı (Huelva), diğer sigara ile birlikte olan nüfus vahşi hayat-Cyanophyta erken yaz aylarında displacing alg ve fitoplankton Chlorophyta de Laguna de Santa Olalla çoğunlukla egemen . Çünkü yüzeyde olmasına karşın bu bakteri İspanya özgü değildir flamingolar taşıdığı inanılıyor onların göç Afrikalı volkanik boşluklar dan geldi, daha çok, rekabet ve alkalinite kaynaklanan olmaması nedeniyle yaygın nerede yetişir onun suların tuzluluk.

Bir yeşil toz şeklinde kuru satılır. Bu, renk ve parlaklık tüylerini derinleştiren üreme ve doğurganlık geliştirilmesi teşvik eder. Sadece meyve veya sebze, hazırlıklar pişmiş dahil serpin yiyecek veya nemli ile karıştırılabilir.Önerilen miktar 5 g / kg hamuru Üretme Sahası bulunmaktadır.

Çünkü kanıtlar Aztekler Gölü Texcoco itibaren tüketilen edildi gıda için Spirulina kullanımı, yeni değildir. Kanenmbu olarak Çad Gölü alanında da diğer kültürleri, ayrıca çerez şeklinde diyet spirulina dahil.

Bu B12 vitamini içeriği ve antioksidan beta karoten aptal en zengin kaynağıdır.

Wild Spirulina süper alkali su ile Doğu Afrika göllerinde flamingolar çok büyük sürüleri korumak için izin verdi.

Tıbbi Faydaları: Çeşitli raporlar artık belgelerde ve bilimsel literatür Spirulina ve tıbbi faydaları vurgulayarak görünüyor. Onlar Spirulina bağışıklık sistemini geliştirir gösterir.

Neden bu kuşlar üreme için önemli?

Küçük yumurta sarısı için antikorlar ile bir kez ölümcül mikroplardan korunur, bu antikorların hemen hiçbir etkisi başlıcaları güvercinlerin dış dünya ile mikropları ile temas. Bu onlara herhangi bir enfeksiyon genç piliçler hızla kendi antikorları oluşturmak için devam etmek için savunmasız bırakır. Antikorlar interaktif beyaz kan hücreleri makrofajlar, T hücreleri ve B hücreleri olarak bilinen karmaşık bir şebeke tarafından oluşturulur

Ise mikroplar karşı invasores.En 1979 Rus bilim adamı rapor korumak Spirulina, antikorların artan üretim için izin veren ya da bağışıklık sisteminin inşaat hızlandırır olan Spirulina ve tüm hücre özleri, Yersinia karşı dikkatli iki küçük miktarlarda veba üzerinden (bakteriyel formu). Bu Gram negatif bakteri bir insan ve hayvanlar için ölümcül olduğu için, vücudun çalışmasını daha sonra ölüm getirecek bir bağışıklık yetersizliği indükleyerek değiştirebilirsiniz. Bu bağışıklık yetmezliği döndü “ler Spirulina-tedavi hayvanlar. Beyaz kan hücreleri hızlı bir şekilde, hayvanların korunması Yersinia bakterileri yok. Hiçbir tehlikeli etkileri vardı.

Papağan çoğu doğurmak kronik enfeksiyonlar kullanımı üç hafta içinde kaybolur katılıyorum. Bir kişi Pseudomonas ile kronik bakteriyel enfeksiyon muzdarip bir hayvan, bir Afrika gri papağanı vardı. Bu veterinerler tarafından teslim edildiğini yoğun antibiyotik tedavisi rağmen, enfeksiyon kötüleşti. Birkaç gün Spirulina takviyesi ile tedavi başladıktan sonra papağan iyileşme belirtileri göstermeye başladı. İki hafta sonra herhangi bir enfeksiyona oldu. Antibiyotiklerle Spirulina ile birlikte, daha sonra enfeksiyon kaldırın.

1989 yılında Profesör Ernst Ross Üniversitesi Hawaii ve Warren Dominy Ocean Institute of da kuş Spirulina beslenen okudu. Onlar Spirulina küçük dozlarda tavuklar fertilite yüksek düzeyde bildirildi. Spirulina son tıbbi gıdalar olarak Rusya’daki patent onayı elde etti. Spirulina T hücreleri yavaş yavaş ve Timo çalışmasını geliştirilmiş diğer bilimsel çalışmaları. Bu gövde, makrofajlar denen ilk savunma hücreleri için geçerlidir. Makrofajlar sadece yutmak ve sindirmek mikroplar, ancak T hücreleri ile enfeksiyona karşı mücadeleyi koordine etmek için iletişim. Bilim adamları Spirulina bu hücrelerin sayısını artırmak unutmayın onları daha aktif ve çeşitli bakterilere karşı etkili yapar.

Kuş çok daha enfeksiyona dirençlidir Spirulina beslenir.

Spirulina ve bağışıklık sistemi

Oldukça besleyici ve içerdiği tüm temel amino asitler. Ayrıca anti açısından zengin-inflamatuar yağ asidi GLA, antioksidanlar ve diğer fitokimyasallar. Özet olarak sadece iki doğal maddeler yük bağışıklık sistemi: ilk parlak mavi protein Phycocyanin ise, yeşil alg sadece bulundu. Erithropoyetina (EPO), yani spinal kord hücrelerinin işleyişi düzenleyen ve ne beyaz kan hücrelerinin neden olan bir hormon olarak Phycocyanin davranır. Phycocyanin olgunlaşmamış veya bozuk bağışıklık sisteminin hormonlar ve ona zaman enfeksiyon etkilenir kendini tamir olur, toksik kimyasallar ve radyasyon. Bilim adamları da bir polisakkarit olan Spirulina özgüdür (karmaşık bir şeker molekülü) bulduk. Bu polisakkarit benzer Phycocyanin için son derece güçlü olduğunu, hareket bağışıklık sistemini devreye ve bağışıklık sistemi yeteneğini algılamak ve yabancı mikropların yok veya toksinleri ortadan kaldırmak için iyileştirir. Ayrıca T hücrelerinin etkinliği artırır ve Timus bezinin işlevini artırır. Antikor düzeyleri ve diğer hücresel fonksiyonların normalleşme artan Ayrıca edilmiştir.

Diğer faydaları: Bu yemek bir konsantre beslenme en iyi bilinen doğal kaynaklarından biridir. Tüm gerekli amino asitleri içeren, chlorophyill, betacartotenos ve diğer doğal fitiquimicos dahil zengindir. O sadece yeşil gıda olan hormonlar ve daha dayanıklı yumuşak tüyler sağlar GLA yağ asidi, zengin. GLA da doğal bir anti-inflamatuar olarak çalışır. Spirulina da yararlı bağırsak florasının artırır. Amino asit serbest durumu, genellikle Lactobacillus ve Bifidus büyümesini sınırlar. Bu iyi bakterilerin Escherichia coli ve Candida albicans ile ilgili sorunlar azaltılır Uyarıcı.

Doğurmak Sonuç olarak bütün bu ne demektir?

* Spirulina onları hastalıklar ve artan doğurganlık daha iyi direnç vererek kuşların bağışıklık sistemi şarj. Kuşlar daha az hastalık ve daha hızlı iyileşirler.

* Tüy kalitesi ve renk doruğa ulaşır.

* Veteriner Hekimler bu enfeksiyonların hızla tedaviye yanıt, geliştirilmiş yara dikkat çekici ve gözlemledim orada tüy gagalama ile daha az problem vardır.

* Spirulina dünyadaki en besleyici yeşil sebze, xanthophyll ve beta karoten gibi antioksidan vitaminler mükemmel bir kaynak ise, amino asitler, kalsiyum ve vitaminler açısından zengin özellikle kalkınma ve tavuk büyüme B12.Favorece olduğunu.

Yorum Bölümü

Widgetised alanı

Bu alana bir şeyler eklmek için Görnüm > Bileşenler kısmından bottom 1 sütununa bir şeyler koyunuz.

Widgetised alanı

Bu alana bir şeyler eklmek için Görnüm > Bileşenler kısmından bottom 2 sütununa bir şeyler koyunuz.

Widgetised alanı

Bu alana bir şeyler eklmek için Görnüm > Bileşenler kısmından bottom 3 sütununa bir şeyler koyunuz.

Widgetised alanı

Bu alana bir şeyler eklmek için Görnüm > Bileşenler kısmından bottom 4 sütununa bir şeyler koyunuz.